Danas za sutra

Autor: Martina Perković, 8. 5. 2015.

U sklopu programa Građanskog odgoja i obrazovanja, koji obuhvaća obilježavanje Dana planeta Zemlje, učenici 5.b razreda dobili su zadatak. Naime, radilo se o eko projektu pod nazivom "Danas za sutra" - spasimo planet. Zadatak je bio da naprave raznovrsne stvari koje se mogu koristiti u svakodnevnom životu isljučivo iz izvora prirode ili iz reciklažnog otpada. Svoje su izume i ideje predstavili na satu razrednog odjela, a zatim izložili u hodniku škole. Njihovi su oštri umovi osmislili eko vaze za cvijeće, različite držače za kemijske olovke ili slične stvari, prirodne ukrase, hranilice i kućice za ptice, podmetače, šalice, štedne sprave za navodnjavanje, igračke od drva, a našla se tu i prava pravcata eko metla napravljena od plastične boce. Bio je veliki pothvat osmisliti sve to, ali za izradu istoga zaista ne treba uložiti puno truda i materijala čime su učenici zapravo dokazali kako se iz prirode mogu proizvesti različite korisne stvari, a samim time i očuvati ju. 5.b je dokazao onu poznatu: "Kad se male ruke slože sve se može", a pogotovo za spas našeg Planeta.

« Kolovoz 2017 »