Mladi prirodnjaci u NP Brijuni

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 27. 5. 2015.

Svježe i oblačno svibanjsko jutro nije obeshrabrilo Mlade prirodnjake da nauče nešto o morskoj obali na morskoj obali. Pitate se gdje? Ni manje ni više nego na obali Nacionalnog parka Brijuni. Brodićem iz Fažane zajedno s učiteljicom prirode i učiteljem likovne kulture stigli su na Brijune i uz pratnju stručnog vodiča vlakićem obišli nacionalni park, posjetili papigu Kokija te vidjeli zebre, ljamu, konje, paune, zečeve, magarce, slonicu, jelene, svete i indijske krave u  Safari parku. No, nisu samo promatrali, već su promatranjem i kroz igru učili o morskoj obali. Saznali su što su to plima i oseka, upoznali najčešće organizme morske obale, vidjeli one organizme koje golim okom ne možemo vidjeti, radili u grupi te naučeno rješavali ispunjavanjem radnih listića. Na kraju radionice učenicima su podijeljeni evaluacijski upitnici kojima se željelo saznati jesu li i u kojoj mjeri zadovoljni realiziranom aktivnosti. Odgovori poput Htjeli bismo ponoviti ovaj dan, Svima nam je bilo lijepo i zanimljivo, naučili smo nešto novo, Bilo je jako zanimljivo učiti kroz igru, Vrlo korisna radionica jer sam naučila nešto što nikad ne bih naučila iz knjige poticaj su našim učiteljima na korištenje resursa okoline te da nastavu što češće izvode izvan učionica jer na taj način učenici uče putem vlastitog iskustva. Uz izvrsnu voditeljicu Parka, još je jedna aktivnost kojom se potiče izvanučionička nastava privedena kraju. Ostalo je samo žaljenje što nismo imali vremena za posjet muzeju, prepariranim životinjama te što nam vrijeme nije dopustilo da se okupamo u moru…To ostavljamo za sljedeću godinu. Fotografije pogledajte na Facebooku.

« Kolovoz 2017 »