Četvrtaši u Gorskoj Hrvatskoj

Autor: Nataša Radetić, Jadranka Pamić, Orjena Radetić, Đeni Gržević, Ivana Ivanić, 8. 10. 2015.

Od 5. do 7. listopada mi – četvrtaši boravili smo na Školi u prirodi u Gorskoj Hrvatskoj. Bili smo smješteni u hotelu Jospidol. Prvog dana smo se uspjeli igrati i vidjeti te upoznati razne nove stvari/mjesta poput: Vojnog muzeja Domovinskog rata (Turanj), mala Plitvička jezera (Rastoke), radom mlina, degustirali razne sireve,... Sve smo s osmijehom na licu i veseljem u srcu doživjeli te to pribilježili.

Drugi dan smo obilježili odlaskom u Stari grad Ogulina, gdje smo se upoznali životom naše Ivane Brlić-Mažuranić, Frankopanskim kaštelom, legendama grada te rijekom Dobra. Imali smo prilike vidjeti spomenik kralja Tomislava koji se nalazi blizu crkve sv. Križa i fontane svete vode mladosti te ženidbe. Dan smo završili odlaskom na farmu jelena i pilanu. Nije nas omela u uživanju i saznavanju novih informacija niti kiša.

Zadnji dan imali smo mogućnost upoznati i vidjeti glavni grad Republike Hrvatske, Zagreb. U njemu smo vidjeli fontanu Manduševac (legenda o nastanku imena grada Zagreba), spomenik bana Jelačića i ulicu Ilicu (najduža ulica). Koristili smo uspinjaču (spaja Gornji i Donji grad Zagreba) do crkve sv. Marka i Sabora RH. Od Markovog smo se trga spustili do Kamenitih vrata, Krvavog mosta, tržnice Dolac i zagrebačke katedrale. Imali smo mogućnost razgledati Tehnički muzej. Poslije zajedničkog ručka odlazimo do Maksimira i ZOO vrta, gdje smo uživali u prirodi te raznim životinjama do našeg odlaska prema Istri. Vratili smo se našem predivnom Rovinju s velikim osmijehom i doživljajima.

Više u foto-galeriji i na Facebooku.

« Prosinac 2017 »