Obilježavanje Europskog dana jezika

Autor: Samanta Matejčić Čotar, Kristina Ferrara Matika, Suzana Poljak, Tamara Perković, 16. 10. 2015.

Danas (16.10.) je ostvarena vrlo zanimljiva suradnja naše škole s OŠ Vladimir Nazor i TOŠ Bernardo Benussi. Naime, učitelji stranih jezika tri rovinjske škole dogovorili su zajedničko obilježavanje Europskog dana jezika (26. rujna). Osam učenika iz svake škole sudjelovalo je u igri "Upoznaj Rovinj" s ciljem boljeg upoznavanja svog grada i njegovih znamenitosti. Igru su kreirale učiteljice Tamara Perković i Kristina Matika Ferrara. Učenici su, podijeljeni u tri tima, krenuli s različitih pozicija u gradu. Svaki tim je dobio svoju brošuru s objašnjenjima i pitanjima, a putokaz su im bili postavljeni QR kodovi koje je kreirao učitelj Slavko Vukmanov Šimokov. Učenici su trebali "čitati" kodove pomoću aplikacije na svojim mobitelima. Time smo željeli povezati iskustveno učenje i korištenje modernih tehnologija što je jedan od osnovnih ciljeva projekta Team Up, koji naša škola provodi u sklopu programa EU Erasmus+. A kako bi se sve povezalo s Europskim danom jezika, brošuru je na engleski jezik prevela učiteljica Suzana Poljak. Učenici su s velikim entuzijazmom obilazili i fotografirali grad, te naučili ponešto novo, te su međusobno stvorili nova prijateljstva. Sve je završilo briošem i sokom u caffe baru "Cinema", a svaki tim nagrađen je i velikom čokoladom. Za sve to pobrinula se knjižničarka i koordinatorica projekta Team Up Samanta Matejčić Čotar. Boje naše škole branili su učenici: Matea Ljutić (7.a), Gabriel Uljanić (7.b), Katja Marđetko (7.c), Nicol Antolović i Nikolina Laginja (8.a), Luka Lukšić i Lovro Luka Matan (8.b) i David Grgurić (8.c). Nadamo se da je ova suradnja rovinjskih osnovnih škola samo početak u novim zajedničkim projektima. Fotografije pogledajte na Facebooku.

« Prosinac 2017 »