Sedmaši na izvanučioničkoj nastavi u Italiji

Autor: Suzana Poljak, 13. 3. 2016.

Iako je petak (11. ožujka) bio uobičajen radni dan, u školi se moglo primijetiti da nedostaju učenici sedmih razreda. Naime, njihov nastavni dan započeo je nešto ranije kad su se autobusom uputili u pravcu grada Verone u Italiji. Naoružani radnim materijalom, učenici su se upoznali s kulturnim i povijesnim znamenitostima grada (Arena, Castelvecchio, Ponte Scaligero, Porta Borsari, Piazza delle Erbe, Madonna Verona, La Torre dei Lamberti, Piazza dei Signori), primijenili svoje znanje talijanskog jezika, upoznali se s gastronomskim specijaliteima pokrajine Veneto, te "nastavu" završili engleskim jezikom u kući Shakespearove Julije.
Sunčana subota bila je idealna za posjet obližnjem modernom zoološkom vrtu "Parco Natura Viva" i satu biologije. Učenici su razgledali životinje iz cijelog svijeta, te ponovili i proširili nastavne sadržaje o pticama i sisavcima. Radni dio završio je satom geografije u prekrasnom zamku Scaliger, s kojeg se pruža pogled na jezero Garda i Alpe.
Učenici su se kući vratili prepuni dojmova i mišljenja da su terenske nastave korisne i zanimljive. Učitelji Kristina Matika Ferrara, Tamara Perković, Sanja Kušar Precali, Igor Serdar i Suzana Poljak dijele njihovo mišljenje, te ih pohvaljuju za primjereno ponašanje i sudjelovanje u radu tijekom dva "terenska" dana. Također zahvaljujemo roditeljima koji su nam ukazali povjerenje i omogućili da ostvarimo ovakav projekt izvanučionične nastave. Fotografije pogledajte na fejsu.

« Prosinac 2017 »