Projekt DARE and SHARE! dvogodišnji je Erasmus+ projekt usavršavanja naših učitelja kojem je cilj povećanja njihovih ključnih kompetencija kako bi iste mogli prenijeti svojim učenicima. Kroz uvođenje novih oblika rada i metoda te implementacijom ideja stečenih na stručnim usavršavanjima kroz redovitu nastavu, želimo podići ključne kompetencije učitelja, a samim time i učenika. Kompetencije učenika najlakše je podići ako su oni motivirani za učenje pa ćemo tijekom školske godine provesti dva eTwinning projekta -  Country from the box putem kojeg ćemo u svaku zemlju EU pronaći školu partnera i razmijeniti kulturološke kutije kojima ćemo predstaviti svoju zemju te istovjetni pod nazivom Upoznajmo Hrvatsku! putem koje ćemo razmjenjivati kutije iz pojedinih hrvatskih županija. Svi materijali i aktivnosti proizašle kroz projekt Dare and Share! mogu se naći na TwinSpace-u projekta, dok su saktivnosti dvaju prije spomenutih već objavljeni pod rubrikom eTwinning na web stranici škole.

Projektom je planirano 14 mobilnosti. Osim sudjelovanja na stručnim tečajevima u inozemstvu, po prvi puta omogućujemo učiteljima naše škole i jedno novo iskustvo - promatranja rada njihovih kolega po modelu job shadowinga. Sedam, odnosno petnaest dana, učiteljice razredne nastave i učiteljica engleskog jezika imat će priliku iz prve ruke vidjeti kako funkcioniraju obrazovni sustavi Italije i Slovenije te nove metode i praktične aktivnosti uvrstiti u kurikulum svog nastavnog predmeta. Osim njih, u projektni tim uključeni su još dvije učiteljice razredne nastave, učiteljica engleskog, učiteljice talijanskog jezika, povijesti, likovne kulture, biologije, kompletna stručna služba - pedagog, psiholog te ravnatelj škole. Projekt koordinira školska knjižničarka Samanta Matejčić Čotar.

Dio aktivnosti moguće je pogledati u galeriji slika, a kompletna dokumentacija i diseminacija vodi se putem TwinSpace-a i na web stranici projekta.

« Kolovoz 2020 »

> eTwinning  > Dare and share!