Nekad je knjižnica bila mjesto gdje su se prikupljale, obrađivale, pohranjivale i posuđivale knjige. Danas, uslijed razvoja nove informacijske tehnologije, više nikome nije važno gdje se knjiga ili informacija nalazi, već kako do nje doći. Razvoj nove tehnologije donio je promjene i u knjižničarstvu, pa danas više ne govorimo o klasičnim, već digitalnim i virtualnim knjižnicama. Funkcija knjižnice danas je pribavljanje informacije u bilo kojem obliku i bilo kojem mediju, bez obzira gdje se ona nalazi.

Upravo stoga i školska knjižnica više nije mjesto koje korisnicima nudi samo onu građu koja se fizički nalazi u knjižnici, već upućuje korisnika na mjesto gdje se nalaze informacije koje bi ga mogle zanimati, ponajprije one u digitalnom obliku. Stoga vam ovdje nudimo samo nekoliko linka na stranice čiji bi vam sadržaj mogao biti koristan tijekom školovanja.

CARNetov video portal Baltazar sadrži kompletni pedagoško - obrazovni program Zagreb filma na kojem je objavljeno više od 700 video materijala u 13 kategorija.

e-Knjižnica je arhiva knjiga i časopisa, dostupnih za čitanje u elektroničkom formatu svim članovima obrazovne, akademske i istraživačke zajednice - učenicima, nastavnicima, studentima, profesorima i znanstvenicima.

Međunarodna digitalna dječja knjižnica upotrebom najnovijih tehnologija omogućuje dostupnost dječje književnosti iz raznih zemalja svijeta, pa tako i iz Hrvatske. Knjige su digitalizirane u cijelosti, pristup knjižnici je besplatan, a ispis stranica je onemogućen zbog zaštite autorskih prava.

« Rujan 2017 »

> Knjižnica  > e-knjižnica