Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 22. 10. 2013. 21:25

Program ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige koji se tradicionalno obilježava svake godine od 15. listopada do 15. studenog, odvija će se pod motom Tko čita (ne) skita! Riječ je o manifestaciji koja već 19 godina promiče knjigu i čitanje pa se tako i ove godine diljem zemlje čita naglas u vrtićima, školama, domovima umirovljenika i drugim otvorenim prostorijama, a čitaju svi: učitelji, knjižničari, književnici, glumci, roditelji, bake, djedovi i slučajni prolaznici.

Aktivnosti za promicanje čitanja u školskoj knjižnici

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 22. 10. 2013. 20:42

Učenici trećih razreda naše škole ove će se školske godine uključiti u nacionalni projekt poticanja obiteljskog čitanja pod nazivom Čitamo mi u obitelji svi kojem je svrha poticanje čitanja i razvijanje čitalačkih vještina.

Dijete i društvene mreže

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 17. 10. 2013. 09:39

Hrabri telefon i Poliklinika za zaštitu djece grada Zagreba objavili su rezultate istraživanja o iskustvima i ponašanju djece na Internetu i na društvenoj mreži Facebook, iz kojih se saznaje da čak dvoje od troje djece prije nego što navrši 13 godina života otvori svoj Facebook profil. Što je još pokazalo istraživanje, pročitajte u članku.

Upisi u srednje škole

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 30. 4. 2013. 08:11

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta pustilo je 15. travnja 2013. godine u rad mrežnu stranicu www.upisi.hr, što ujedno označava i službeni početak e-upisa u srednje škole. Posjetite službenu stranicu i informirajte se o svemu što vas zanima

Obavijet za roditelje osmaša

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 29. 4. 2013. 11:17

Na linku su vam dostupni najnoviji materijali vezani za upis u srednje škole pa pogledajte zajedno sa svojom djecom i pomognite im u odluci koju srednju školu upisati. Želim vam što manje stresan završetak nastavne godine i sretan upis u novu školu

KIDZUI - Najsigurnija tražilica za djecu

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 16. 1. 2013. 21:00

Danas kada su informacije lako dostupne svima, nemoguće je od djece tražiti da ne idu na internet. Ne možemo ih stalno ni nadzirati, ali možemo instalirati tražilicu KidZui koja se smatra jednom od najboljih dječjih tražilica za djecu od 3 do 12 godina.

TESTOVI ZA PROVJERU ZNANJA

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 15. 1. 2013. 16:07

Ukoliko nemate vremena s djecom ponavljeti gradivo naučeno u školi, a ne znate sastaviti kratki test za provjeru znanja ili vježbu, možete mu putem ovog linka ponuditi nastavne listiće i vježbe kojima će upotpuniti u ivježbati gradivo.

Je li moguće biti super roditelj?

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 15. 1. 2013. 14:35

Odgovora na to pitanje zasigurno nije lagan, iako to svi težimo biti. Za one koji žele saznati kako se to postaje, neka posjete Zvrkov portal koji nudi mnoštvo članak i ideja kako što bolje odgajati svoju djecu.

Besplatne instrukcije za učenike predmetne nastave

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 14. 1. 2013. 12:21

Na portalu Eduvizija.hr učenici predmetne nastave imaju priliku besplatno pristupiti sadržajima koji im omogućuje instrukcije iz hrvatskog jezika, matematike, fizike, kemije i biologije.

Što je danas za ručak?

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 14. 1. 2013. 08:54

Od ove godine imate prilike svakoga dana vidjeti što vaše dijete ima za ručak ukoliko se hrani u školskoj kuhinji. Ako vas zanima što je danas na meniju, kliknite na link.

Malim sajmom dobrote obogaćen knjižnični fond

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 12. 1. 2013. 12:40

Početkom studenog prošle godine na drugom održanom Malom sajmu dobrote na kojem su učenici prodavali svoje likovne radove te donirane stvari, prikupljen je popriličan novčani iznos koji je utrošen za kupnju pomagala za suvremeniji pristup nastavi u školi.

Besplatna pomoć u učenju u POU Grada Rovinja

Autor: Samanta Matejčić Čotar, 12. 1. 2013. 12:20

Pučko otvoreno učilište Grada Rovinja od listopada prošle godine svakog četvrtka od 16 do 19 sati organizira besplatnu pomoć u učenju za učenike osnovnih škola.

« Rujan 2017 »

> Knjižnica  > kutak za učenike  > Obavijesti