> Knjižnica  > Lektira

Lektirni naslovi najtraženiji su naslovi u školskoj knjižnici pa se svim učenicima nastoji omogućiti da dođu do željenog naslova. S tim u vezi, svake se školske godine izrađuju novi popisi lektira po odjeljenjima za svaki mjesec čime se smanjuje gužva i omogućuje ravnomjerna posudba građe iz školske knjižnice.

Popis lekire obnovljen je sukladno novim kurikulumima za Hrvatski jezik.

Popis lektire za razrednu nastavu za školsku godinu 2021./22.

Popis lektire za predmetnu nastavu za školsku godinu 2021./22.

Ukoliko ipak niste uspjeli doći do svog primjerka lektire u našoj knjižnici ili pripadate novoj eri e-generacije, lektiru možete čitati sa zaslona svog računala, e-čitača ili tableta. Pitate se kako? Tako što su mnoga lektirna djela unutar nekoliko godina digitalizirana i postala dostupna svima koji se znaju koristiti računalom.

Na mrežnim stranicama portala eLektire predstavljena su cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire. Djela su besplatna i dostupna učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima. Za pristup besplatnim lektirnim naslovima potrebno je imati aktivan elektronički identitet (korisničku oznaku) u AAI@EduHR sustavu kojeg možete dobiti od tajnice škole. Osim knjiga u  web, pdf i epub formatu, dostupne su i zvučne knjige pojedinih djela.

« Listopad 2021 »

> Knjižnica  > Lektira