> Knjižnica  > Lektira

Lektirni naslovi najtraženiji su naslovi u školskoj knjižnici pa se svim učenicima nastoji omogućiti da dođu do željenog naslova. S tim u vezi, svake se školske godine izrađuju novi popisi lektira po odjeljenjima za svaki mjesec čime se smanjuje gužva i omogućuje ravnomjerna posudba građe iz školske knjižnice.

Popis lekire je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta odredilo unutar Hrvatskog nacionalnog obrazovnog standarda iz 2008. godine te je unutar popisa navedeno koja su djela obavezna u svakom razredu, a izborna se djela s navedenog popisa predlažu učenicima unutar popisa lektire koja svaka škola, ovisno o broju naslova, posjeduje.

Popis lektire za razrednu nastavu za školsku godinu 2017./18.

Popis lektire za predmetnu nastavu za školsku godinu 2017./18.

Ukoliko ipak niste uspjeli doći do svog primjerka lektire u našoj knjižnici ili pripadate novoj eri e-generacije, lektiru možete čitati sa zaslona svog računala, e-čitača ili tableta. Pitate se kako? Tako što su mnoga lektirna djela unutar nekoliko godina digitalizirana i postala dostupna svima koji se znaju koristiti računalom.

Na mrežnim stranicama portala eLektire predstavljena su cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire. Djela su besplatna i dostupna učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima. Na mrežnim stranicama možete pogledati popis do sada objavljenih djela te popis lektirnih naslova za osnovnu školu, Za pristup besplatnim lektirnim naslovima potrebno je imati aktivan elektronički identitet (korisničku oznaku) u AAI@EduHR sustavu kojeg možete dobiti od tajnice škole.

Bez elektroničkog identita, lektiru možete pročitati na nekoj od sljedećih stranica:

Lektirići - lektirna djela za učenike razredne nastave

Zbirka književnih djela na hrvatskom jeziku - lektirna djela za učenike razredne i predmetne nastave

« Rujan 2017 »

> Knjižnica  > Lektira