> Erasmus+
EUROPSKIM NOVCEM DO KVALITETNIJEG STRUČNOG USAVRŠAVANJA UČITELJA

Prvo pozitivno iskustvo s osiguravanjem vanjskih izvora financiranja za stručno usavršavanje djelatnika naša je škola imala davne 2013. godine kada se nekolicina djelatnika zainteresirala za mogućnost boravka na strukturiranim tečajevima izvan granica naše zemlje s ciljem poboljšanja svojih znanja i kompetencija. Te je godine njih četvero (učiteljica povijesti Tamara Perković, učiteljica engleskog jezika Suzana Poljak, učiteljica prirode i biologije Iva Dujmović te knjižničarka Samanta Matejčić Čotar) unutar programa Comenius kojeg je provodila Agencija za mobilnost i programe EU po tjedan dana boravilo u zemljama EU te sa sobom donijelo ne samo nova znanja i ideje za poučavanje učenika, već i ideju da se što više učitelja upusti u novu avanturu zvanu mobilnost. No, program Comenius bio je u svojoj zadnjoj godini provedbe te se već naslućivalo da će ga zamijeniti mnogo veći i dijelom kompleksniji program Erasmus+ na koji se više neće moći prijavljivati pojedinci, već samo škole  koje će, na temelju svojih planova razvoja ustanove, moći svoje djelatnike poslati u zemlje EU po nova znanja potrebna za realizaciju zacrtanih aktivnosti.

Svjesne mogućnosti koje se nude školama i učiteljima za čija se usavršavanja svake godine iz proračuna izdvajalo sve manje financijskih sredstava, te su četiri djelatnice zavrtile kotačić koji je sa sobom na put osiguravanja vanjskih izvora financiranja povukao četvrtinu učitelja naše škole te se upustio u avanturu zvanu Erasmus+.

Nećemo vas  zavaravati - pred njima nije bio lagan put...trebalo je puno vremena za proučavanje nove projektne dokumentacije, sudjelovanje na webinarima i sastancima organiziranim od strane Agencije, koordinacija djelatnika i ispitivanje njihove motivacije za sudjelovanje u projektu, nalaženje organizatora tečajeva prije nego je osnovan portal Gateway te svakodnevna komunikacija s ostalim školama i djelatnicima Agencije kako nam ne bi promakli detalji koji će nam prijavu učiniti formalno neprihvatljivom...I tako je nastao naš prvi projekt TEAM UP! za koji su dobivena sredstva iz fonda EU.

No...to je bio tek početak uspješnog timskog rada na čelu s ravnateljem škole. Do sada je naša škola uspješno provela nekoliko paralelnih projekta unutar programa Erasmus+, a naše želje i ambicije niti nakon nekoliko godina provedbe ne staju...naprotiv, sve je više učitelja prepoznalo mogućnosti koje se nude i djelatnicima i učenicima unutar inicijativa KA1 i KA2 te se nadamo još mnogim uspješnim prijavama i provedbama školskih projekata i partnerstva.

Četiri uspješne individualne prijave od prije nekoliko godina postale su tako temelj na kojima naša Škola gradi i piše nove uspjehe. Više o samim projektima možete pročitati na njihovim službenim stranicama.

Odobreni projekti unutar programa Erasmus+

TEAM UP!

Teaching Experience Activates Motivation and Unites

People/Pupils/Parents