Bem vindos a Rovinj

Autor: Marin Mihovilović, Tamara Perković, 28. 5. 2016.

U sklopu projekta I.M.A.G.I.N.E. – Erasmus+ od 22. do 27. svibnja 2016. ugostili smo 8 učenika i 2 profesora iz portugalskog mjesta Ponte de Sor. Učenici su bili smješteni kod svojih domaćina, naših učenika: Dora F., Antonela P., Chiara F., Ira G., Mia F. M., Vanesa H., Vid B. i Luka K. Prvog dana (ponedjeljak) imali su dobrodošlicu u školi, sudjelovali u likovnoj radionici, radili pljukance, posjetili crkvu Svete Eufemije, a navečer sudjelovali u multi talent showu nazvanom Let's Imagine. U utorak su posjetili NP Brijune i grad Pulu, a u srijedu su u Savičenti zajedno s učenicima OŠ Svetvinčenat igrali povijesno-matematičku avanturu "Kamo je otišla Mare?" u kojoj je zadatak bio spasiti posljednju istarsku vješticu. Posljednji dan boravka u Rovinju (četvrtak), naši gosti iz Portugala i učenici domaćini proveli su jutro igrajući igru "Upoznaj Rovinj" koristeći tablete i čitajući QR kodove, Nakon igre, otplesali su zajedničku koreografiju na trgu. Poslije podne su proveli na kupanju, a navečer su posjetili Ekomuzej Batanu, vozili se u batanama i imali zajedničku večeru i druženje u "Spacio Matika". U ranim jutarnjim satima petka, puni dojmova i novih prijateljstava krenuli su u Veneciju. Više na fejsu.

« Kolovoz 2017 »