Od ove godine upisi za sve prvašiće vršit će se elektroničkim putem

Prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole otvaraju se 22. veljače 2024. godine. Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ moći podnijeti prijavu za upis svoga djeteta, sve do 31. ožujka 2024. godine. Prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama biti će otvorene od 15. veljače 2024. godine. Uz prijavu za redovne upise u 1. razred osnovne škole od 22. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine, roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u 1. razred osnovne škole, kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1. razred osnovne škole.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave, roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi npr. izborne predmete, produženi boravak i sl. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi, liječničkih pregleda i laboratorijskih pretraga pratite mrežne stranice naše škole.

POZIV ZA PREDUPIS DJECE U PRVI RAZRED
OSNOVNE ŠKOLE JURJA DOBRILE

Pozivaju se roditelji, odnosno skrbnici, s prebivalištem na području Grada Rovinja i Općine Bale, da prijave djecu koja će do 1. travnja 2024. godine navršiti šest godina života radi evidencije polaznika prvog razreda osnovne škole, te organiziranja pregleda djece u školskoj godini 2024./2025.

Predupisi će se obavljati 24., 25., i 26. siječnja 2024. godine.

Predupisi se obavljaju do 26. siječnja 2024. do 12 sati putem digitalnog obrasca na poveznici za PREDUPISE.

Ukoliko imate poteškoća s ispunjavanjem obrasca, možete nazvati na telefon 091/2811-153 (tajništvo) ili 052/635-977 (psiholog) u razdoblju od 24. do 26. siječnja 2024. g., od 8 do 12 sati.

Potrebni podaci:
1. Prezime i ime učenika
2. Spol učenika
3. Datum rođenja učenika
4. OIB učenika
5. Adresa stanovanja učenika
6. Prezime i ime majke
7. Broj mobitela majke
8. Prezime i ime oca
9. Broj mobitela oca
10. E-mail majke
11. E-mail oca
12. Ime dječjeg vrtića kojeg je učenik pohađao
13. Naznaka ukoliko je planiran prijevremeni upis ili odgoda upisa
14. Naznaka ukoliko učenik ima teškoća u razvoju

Za upis u osnovnu školu izvan upisnog područja, zahtjev se podnosi osnovnoj školi u koju se dijete želi upisati.

Za dijete koje će do 31.12.2024. godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj/skrbnik može najkasnije do 31. ožujka 2024. godine podnijeti zahtjev Upravnom odjelu za obrazovanje, sport i tehničku kulturu u Istarskoj županiji u Rovinju, Istarska ul. 13, radi uvrštavanja djeteta u popis školskih obveznika.

Po izvršenom predupisu roditelju će se uputiti pismeni poziv za pregled djeteta kod nadležnog školskog liječnika.

Više informacija možete pogledati u PRIVITKU.