C.H.A.N.G.E.

Naša je škola pokrenula novi dvogodišnji projekt pod nazivom C.H.A.N.G.E (Cultural Heritage Activities and Nutrition in Global Environment) koji je krenuo od 01.10.2018.

U projekt su osim nas uključene 4 zemlje: Španjolska, Portugal, Finska i Grčka. Ciljevi ovog projekta su       socijalna i edukativna valorizacija europske kulturne baštine. Stvaranje brošura s edukativnim materijalom   koji pokrivaju nematerijalnu kulturnu baštinu -tradicijske igre, pjesme, ples, storytellng i mediteransku   prehranu, tutorijali i foto   izložba glavni su ciljevi ovog projekta. Kroz nastavu i slobodne aktivnosti kao npr.   fotografska grupa, videodokumentarna grupa, dramska, tradicijske igre, domaćinstvo i radijska grupa, sportska grupa promovirat ćemo baštinu. Surađivat ćemo s drugim gradskim školama i institucijama te institucijama na razini županije (Batana i Faro 11-Tamara Đerić Nikolić, Pandolo klub, Pljočkarski savez, Glazbeni laboratorij, Strukovna škola Eugena Kumičića). Cilj nam je svakako bolje upoznati zemlje partnere.

Glavne teme svake mobilnosti su igra (interaktivna igra po gradu),slobodno vrijeme (radionice tradicijskih igara) i zabava (Meet and eat festival – kuharski dvoboji, koncerti, plesnjaci).

Svaka zemlja partnerica naglasak stavlja na jednu temu i to po zemljama izgleda ovako:

1. Hrvatska: tradicijske igre (pljočkanje, pandolo i girotondo)
2. Španjolska: festival Fallas i tradicionalni plesovi
3. Portugal: tradicijske pjesme
4. Finska: usmena predaja/storytelling
5. Grčka: mediteranska hrana

Prvi sastanak učitelja iz svih zemalja partnera održan je u studenom 2018. godine gdje su dogovorene teme i podijeljeni zadaci i obveze među partnerima te definirani datumi sljedećih mobilnosti.

Na svaku mobilnost je uključeno po 5 učenika i dva učitelja iz svake zemlje.

Nama najvažniji događaj je svakako dolazak svih učesnika (20 učenika i 10 učitelja) od 06.05.2019 – 12.05.2019. u Rovinj.

Mobilnosti su sljedeće:

Datum Država/Grad Sudionici
12.-16.11.2018 Grčka/Trikala Uži tim učitelja
7.-13.03.2019. Sagunto/Španjoslka Pet učenika 8.raz, prof. Iva Dujmović, prof. Tihana Kovačević
6.-12.5.2019. Rovinj/Hrvatska Predstavnici svih država (20 učenika i 10 učitelja)
3.-10.10.2019. Portugal/Ponte de Sor 5 učenika i 3 učitelja
18.-25.1.2020. Finska/Alejvari 5 učenika i 3 učitelja