Područni odjel Rovinjsko Selo

Školska zgrada u Područnom odjelu Rovinjsko Selo izgrađena je 1948. godine.

U 2005. godini saniran je krov, postavljena gromobranska instalacija, uređene sanitarije za učenike i za osoblje, postavljene nove keramičke pločice u hodniku, kuhinji i blagovaonici te ofarbani svi unutarnji prostori škole.

U ljetnim mjesecima 2015. godine napravljena je nova ograda oko školskog dvorišta te je kupljeno još jedno računalo s LCD projektorom za izvođenje nastave.

U ljetnim mjesecima 2016. godine uređena je cjelokupna fasada zgrade.

U ljetnim mjesecima 2017. napravljen je nešto veći zahvat u renoviranju škole: zamijenjena je kompletna elektro instalacija, uređeni zidovi, podovi, zamijenjeni prozori u učionicama, školske ploče i LDC projektori.

Na početku školske 2020./21. godine dobili smo na korištenje učionicu u prizemlju zgrade koja je okrečena i opremljena za izvođenje nastave (pametna ploča, računalo, klupe i stolice, panoi). U školi je ljetnim mjesecima 2021. postavljen video nadzor.

Područni odjel Bale

Zgrada škole je građena davne 1876. godine i prva namjena joj je bila skladište žita. Kasnije preuređenjem prostora zgrada je osposobljena za samostalnu osmogodišnju školu. Od 1970. godine prelazi u Rovinj kao sastavni dio sadašnje škole Jurja Dobrile, s tim što su u Balama ostali učenici od I. do IV. razreda. Nastava se izvodi u dva čista i 1 kombiniranom odjelu.

Osim naše škole, Zgradu koristi talijanski vrtić “Naridola”, hrvatski vrtić “Neven” u prizemlju, a na katu nastavu izvodi TOŠ Bernarda Benussija.

Početkom mjeseca lipnja 2004. u školskoj zgradi je izbio požar koji je nanio znatne štete pa se nastava dvije školske godine izvodila u prostorijama nekadašnjeg «Lovačkog doma». Sanacija zgrade dovršena je krajem mjeseca travnja 2006. te smo u novu školsku 2006./2007. godinu krenuli u novouređenu školu.

U školskoj 2012./2013. godini broj učenika se povećao tako da su formirana 3 razredna odjela. Kao treća učionica koristila se jedna od učionica Područne škole TOŠ Bernarda Benussija, a od školske 2014./2015. se koristi prostorija produženog boravka u potkrovlju.

Od početka 2021. provodio se projekt proširenja vrtića i škole tako da smo za školsku 2021./22. godinu dobili još 2 učionice. Ukupno imamo 4 učionice od kojih se 3 koristite za nastavu a četvrta za organizaciju produženog boravka. Učionicu na drugom katu smo prepustili TOŠ Bernarda Benussija – PŠ Bale.