Razglednica moga zavičaja

Razglednica moga zavičaja autorski je projekt učiteljice Sandre Vuk, a u našoj ga školi provodi učiteljica 3.c razreda Sandra Boljunčić. Cilj je projekta potaknuti učenike da istražuju svoje mjesto i zavičaj te odabranim aktivnostima učenici uče o svom zavičaju kroz istraživački rad. Osim samog istraživanja svog mjesta, njihovih posebitosti I prepoznatljivosti, učenici moraju naći način kako sve to prezentirati svojim vršnjacima iz drugih krajeva (zavičaja) domovine.
Obzirom da je kurikulumom prirode i društva za treći razred predviđeno usvajanje sadržaja o svom mjestu te Istarskoj županiji, ovaj je projekt savršena nadopuna učenicima za upoznavanje grada u kojem žive na način da fotografskim aparatom zabilježe sve one motive koje možda do sada nisu primjećivali.

Svoje radove predstavljaju učenicima ostalih partnerskih škola kroz TwinSpace. Velik dio ovog projekta odvija se izvan učionice, a učenici se iznimno vesele suradnji s ostalim školama te s nestrpljenjem čekaju razglednice njihovih mjesta koje na nastavi prirode tražimo na karti i učimo o našoj domovini.

Rovinjske su razglednice već stigle na adrese hrvatskih škola uključenih u projekt, a neki od radova vidljivi su u galeriji.