> eTwinning

eTwinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus+ koja nudi mnoge usluge i mogućnosti suradnje putem svog portala www.eTwinning.net. Portal je namijenjen međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole. te služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola kroz različite oblike usavršavanja te rad na zajedničkim virtualnim projektima.

eTwinning platforma lansirana je 2005. godine kao glavna aktivnost Europske komisije i njenog eLearning programa.  Uspješno se integrirao u program Erasmus+ koji kao vodeći program Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta djeluje od 2014. godine. I učitelji naše škole putem eTwinning portala komuniciraju s kolegama iz ostalih europskih država, razmjenjuju znanja, surađuju na projektima te im on služi kao jedan od alata za stručno usavršavanje putem eTwinning mobilnosti. U izborniku se nalazi popis i kratki opis nekih od projekata koje je škola provela unatrag nekoliko godina, a detalje možete pronaći na TwinSpace-u svakog od njih.

« Srpanj 2020 »

> eTwinning